LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vdekja misterioze e 4 turistëve rus/ Prokuroria regjistron procedim penal për vrasje

18 Tetor 2021, 09:15, Kronika CNA

Prokuroria e Kavajës ka nisur hetimet për vdekjen e mistershme të katër tustistëve rus, në një hotel në Qerret të Kavajës.

Akuza ka regjistruar procedimin penal për vrasje dhe po pret ekspertizën për të qartësuar më tej situatën, nëse është vdekje aksidentale, apo vrasje.

Kujtojmë se4 shtetas nga Rusia u gjetën të asfiksuar në një dhomë saune në një hotel në Qerret të Kavajës.

Viktimat janë Nataliia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç, Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe.

4 turistët kishin ardhur prej një javë në Shqipëri për pushime. Ata ishin pjesë e një grupi të madh turistësh rus. Kanë qenë pikërisht pjesa tjetër e grupit që kanë vërejtur mungesën e tyre dhe pas kërkimeve i kanë gjetur të vdekur në dhomën e saunas të hotelit ku ishin akomoduar./CNA.al

Lajmet e fundit nga