LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ultimatumi 100 ditësh i Ramës/ Gledis Nano pritet të “shkund” Policinë

18 Tetor 2021, 09:07, Kronika CNA

Janë bërë 100 ditë nga ultimatumi i kryeministrit Edi Rama, për Policinë e Shtetit.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama u kërkoi drejtuesve të Policisë së Shtetit që të gjejnë dhe të çojnë para drejtësisë të gjithë të infiltruarit brenda uniformave blu, që bashkëpunojnë me krimin.

Gjithashtu gjatë mbledhjes me drejtuesit e Policisë së Shteti,t tha se pas 100 ditëve qytetarët të marrin frymë shumë të plotësuar, duke e parë Policinë e Shtetit në një nivel tjetër.

Rama tha më tej se çdo qark duhet të japë patjetër rezultat, për të dhënë shembujt e qartë se nuk ekziston pandëshkueshmëria në Policinë e Shtetit.

Para se t?7 mbushej 100 ditëshi, Ardi Veliu që mori ultimatumin e Ramës, u largua nga drejtimi i Policisë.

Vendin e tij e zuri ish-kreu i Anti-Terrorit, Gledis Nano.

Ky i fundit në përfundim të 100 ditëshit-ultimatum, do të dalë në një konferencë për mediat ditën e sotme, ku pritet të ?shkundë?, Policinë.

?Në orën 13:00, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit do të japë një konferencë për shtyp?, thuhet në njoftimin për mediat./CNA.al

Lajmet e fundit nga