LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në krye të Policisë së Tiranës/ Kush është Lorenc Panganika, i besuari i Gledis Nanos?

18 Tetor 2021, 11:50, Kronika CNA

Në krye të Drejtorisë së Policisë, Tiranë, është emëruar Lorenc Panganika.

Ky i fundit ishte i përzgjedhuri i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, i cili i besoi Tiranën, Panganikës dhe largoi Rebani Jaupin.

Këtë të fundit e transferoi në detyrën Drejtor i Departamentit për Sigurinë Publike në DPPSh.

Kush është Lorenc Panganika?

Lorenc Panganika, i lindur në Korçë me 24.06.1972, ka qenë më herët edhe Drejtor policie në qarkun e Beratit.

Me emërimin e Ardi Veliut, në krye të Policisë së Shtetit, në vitin 2018, Lorenc Panganika u largua nga drejtimi i Policisë së Gjirokastrës, të cilën e drejtonte që prej vitit 2017, pas ikjes së Aranit Arapit.

Panganika në atë kohë  u  emërua drejtor policie në Korçë.

Në vitin 2020, Veliu sërish e lëvizi Panganikën.

Ai e largoi nga drejtimi i Policisë së Korçës, duke e zëvendësuar me Ferdinand Marën.

Panganika, u, transferua dhe u emërua Drejtor në Drejtorinë e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit.

Lorenc Panganika, zevendësoi në Policinë e Shkodrës Shaban Nexhin, në shkurt te vitit 2015.

Gjithashtu  Panganika ka qenë edhe në krye të policisë së Shkodrës, në përballje me disa prej sfidave kryesore, ku në themel ka qenë lufta ndaj hashashit./CNA.al

Lajmet e fundit nga