LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoferi me shpejtësi rrufe i këputi këmbët 29-vjeçarit/ Zbardhen detajet tronditëse të aksidentit në Sarandë

19 Tetor 2021, 20:33, Kronika CNA
Shoferi me shpejtësi rrufe i këputi këmbët

Identifikohet i riu, i cili mbeti i plagosur në aksidentin e rëndë mbrëmbjen e sotme në  Qafë-Gjashtë të Sarandës. Raportohet se i plagosur ka mbetur 29-vjeçari Albjon Kreci, i cili thuhet ka humbur dhe dy gjymtyrët e poshtëm. Ky fakt u konfirmua edhe nga burime nga spitali i Sarandës.

I riu kishte parkuar makinë e tij me targa AB441EP dhe teksa kishte ndaluar makinën për të futur në bagazh disa kova me bojë, është përplasur forcë ?rrufe? nga një automjet me targa AB067PJ, që drejtohej nga 43-vjeçari Luan Mucodemi, nga Ksamili. Aktualisht policia ndodhet në vendin e ngjarjes për zbardhjen e shkaqeve që çuan në këtë aksident të rënë. /BalkanËeb

NJOFTIMI ZYRTAR I POLICISE:

Rreth orës 21:40, në rrugën ?Skënderbeu?, Sarandë, një automjet tip ?Benz? me drejtues shtetasin L. M. është perplasur me një tjetër mjet tip ?Benz? të ndaluar në rrugë. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i këtij mjeti, shtetasi A. K., i cili ndodhej në afërsi të mjetit të ndaluar.

Shtetasi A. K. ndodhet në spitalin e Sarandës, nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

Lajmet e fundit nga