LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni anti-drogë pas vrasjes së oficerit të Policisë/ Zbardhen emrat e të arrestuarve

20 Tetor 2021, 07:30, Kronika CNA

SPAK ka zbritur në terren në një operacion anti-drogë në qarkun e Lezhës.

Deri më tani raportohet se janë shoqëruar shtatë persona: Gjin Kola, Leonard Kola, Ilir Prenga, Tanush Lekgegaj, Pashk Lala, Miri Rrapi dhe Aleks Kedheli.

Ndërsa në total janë lëshuar 20 fletë-arreste.

Të njëjtët, akuzohen si grup i strukturuar kriminal për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Ky operacion i SPAK, vjen disa ditë pas vrasjes së oficerit të krimeve në Lezhë, Saimir Hoxha, i cili u ekzekutua pas një aksioni anti-drogë në ishullin e Lezhës./CNA.al

Lajmet e fundit nga