LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitje me armë zjarri/ Maskat i hyjnë në shtëpi noterit, lidhin familjarët

20 Tetor 2021, 07:38, Kronika CNA
Grabitje me armë zjarri/ Maskat i hyjnë në shtëpi noterit,

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Sraandës.

Raportohet se persona të maskuar kanë hyrë në shtëpinë e një noteri dhe pasi kanë lidhur familjarët, kanë grabitur para dhe dy çelësa automjetesh.

?Më datë 20.10.2021, rreth orës 08:10, në sallën operative Sarandë, ka telefonuar shtetasi T. K., banues në lagjen nr.4, Sarandë, për të njoftuar se dy persona ende të paidentifikuar, i kishin hyrë me dhunë në banesë dhe i kishin vjedhur një shumë parash dhe dy çelësa automjetesh.

Shtetasi T. K. nuk ka pësuar dëmtime dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë rrethuar zonën dhe vijojnë krehjen e saj, me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe fiksimin e çdo prove materiale që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorëve?, njofton Policia.

Lajmet e fundit nga