LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në ndihmë të trafikantëve/ Merret vendimi për 4 efektivët e Pukës dhe 9 të arrestuarit

22 Tetor 2021, 17:29, Kronika CNA
Në ndihmë të trafikantëve/ Merret vendimi për 4

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masat e sigurisë ?Arrrest me burg? për Leon Ndrecaj, Leonard Kola, Zef Lalaj, Ilir Prengaj, Ylli Veshi, Gjin Kola, Aleks Këdheli, Tanush Lekgegaj dhe Miri Rrapi, të cilët u vunë në pranga nga policia.

Këta shtetas ishin pjesë e një grupi kriminal që kultivonin dhe shpërndanin kanabis në një zonë të Mirditës dhe Pukës.

Gjithashtu në fuqi janë edhe masat për  4 efektivët Zamir Mehaj, Alfred Ndoj, Fatmir Alija dhe Petrit Florini.

Katër efektivët akuzohen se ndihmonin grupin kriminal duke i informuar mbi kontrollet që policia bënte në zonë.

Ndaj efeketivëve të Pukës është vendosur masa e sigurisë ?detyrim paraqitje?. Në kërkim për këtë dosje vazhdojnë të jenë edhe 7 persona të tjerë, për të cilët u la në fuqi masa dhënë nga Gjykata.

Ky grup i kultivimit të kanabisit u godit nga SPAK një ditë më parë, pas një hetimi 1 vjeçar, që nxori zbuluar 4 policë, dhe nënkomisarin e policisë së Pukës Kastriot Bicukaj, të cilët lejuan kultivimin e 4 mijë rrënjëve të kanabisit dhe dekonspironin aksionet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga