LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I kishin ngacmuar mbesën”/ Zbardhet zanafilla e konfliktit që çoi në vrasjen e 57-vjeçarit

24 Tetor 2021, 18:46, Kronika CNA

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja që tronditi Fierin mbrëmjen e djeshme.

Mendohet se zanafilla e ngjarjes është një konflikt i nisur gati 1 vit e gjysëm më parë në ambjentet e Bar-Kafe ?Piazza? dyshohet të jetë bërë dhe shkak për vrasjen me 16 plumba të biznesmenit, Demir Backa.

Ky i fundit është konfliktuar me një nga personazhet e njohur të botës së krimit në Fier, me inicialet A.I, ku Backa e ka qëlluar me pëllëmbë dhe grushte.

Demir Backa dhe ky person së bashku me djalin e tij, kishin shkuar për t?u sqaruar pas një konflikti që i riu kishte pasur me mbesën e Backës, shkruan ora news.

Mësohet se djali i këtij personi me inicialet A.I e përndiqte vajzën prej kohësh, dhe tentativat për sqarim ka gjeneruar në konflikt verbal e fizik.

Pavarësisht tentativave për ta zgjidhur konfliktin, çështja nuk është mbyllur dhe dyshohet se kjo ngjarje është bërë pikërisht shkak për vrasjen e 57-vjeçarit./CNA.al

Lajmet e fundit nga