LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U grabit nga maskat/ Vëllai tregon detajet e ngjarjes

24 Tetor 2021, 10:23, Kronika CNA
U grabit nga maskat/ Vëllai tregon detajet e ngjarjes

Vëllai i biznesmenit Nazmi Çangut, i cili ra pre e grabitjes me armë në banesë, teksa tregon detaje si ndodhi ngjarja ndaj familjes së vëllait të tij, shpjegon hap pas hapi edhe shtëpinë, e cila u kthye në skenë krimi në orët e para të mëngjesit të sotëm.

?U futën drejt për në kat të dytë. Kjo është dhoma e gjumit të çiftit, ja çfarë ka ndodhur këtu (dhoma e përmbysur). Ja kasaforta. (e hapur dhe e zbrazur). Dhoma e çunit, këtu mbrëmë ka fjetur Nazmiu, kanë thyer derën këtu, kanë hyrë brenda dhe janë përleshur me njeri-tjetrin, me automatik. Njollat e gjakut janë të Nazmiut dhe përleshjes, e kanë përplasur në mur. Aty ka hyrë i pari (muri i jashtëm), i maskuar dhe ka marrë rrugën pas mandarinës në oborr. Ka provuar dy makinat dhe më pas ka bërë hapjen me trapan të bravës së derës. makina është e dëmtuar, e kanë provuar me kaçavidë. Ka tentuar ta hapin dhe makinën tjetër, por nuk kanë mundur ta hapin se kjo është makinë më e re?, deklaroi vëllai i kryefamiljarit në një intervistë për ?BalkanWeb?.

Ai gjithashtu ka treguar se një pjesë e autorëve kanë dalë nga dera e pasme, të cilën e kanë hapur me trapan.

?Ja dera që kanë hapur me trapan dhe kanë hyrë brenda në kat të dytë. Personat e tjerë, 5-6 kanë hyrë nga kjo derë dhe kanë dalë këtej në rrugë, ku dyshohet se i ka pritur një makinë?, deklaron vëllai i Nazmi Çangut./CNA.al

U grabit dhe torturua nga 10 persona/ Biznesmeni ?zbërthen? ngjarjen, tregon shumën që i morën

Grabitet në banesë biznesmeni/ Policia jep detajet e para

Lajmet e fundit nga