LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm/ Zinxhiri i vrasjeve sapo ka nisur 

25 Tetor 2021, 11:34, Kronika CNA
Artan Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm/ Zinxhiri i vrasjeve

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbuluar të tjera detaje nga ngjarja e rëndë që tronditi Fierin disa ditë më parë, ku u ekzekutua 16 plumba biznesmeni, Demir Backa.

Në studion e AbcNews, Artan Hoxha tha se dyshohet se autorët janë vrasës me pagesë.

Gjithashtu Artan Hoxha bëri edhe një paralajmërim të frikshëm, ndërsa deklaroi se kjo ngjarje ka prishur shumë ekuilibra, dhe se zinxhiri i vrasjeve sapo ka nisur.

?Backallinjtë janë të njohur si lagje, kanë biznese, dy hotele në Vlorë, në Sarandë, Himarë, sipërfaqe me mijëra hektarë tokë, numër të madh bagëtish. Janë ekonomikisht të fuqishëm, marrëdhënie vëllzërore shumë të konsoliduar.

Autorët që kanë kryer krimin janë marrë me pagesë. Autorë që thjesht kryejnë punë dhe marrin pagesën. Kjo ngjarje nuk mbyllet me kaq. Sapo ka nisur një zinxhir vrasjesh në Fier dhe atyre që janë përfshirë në këtë. Fieri ka grupe e fise të strukturuara e të organizuara, të fuqishme financiarisht. Lidhje të forta me agjencitë e zbatimit të ligjit, kanë qendrën në Fier, por tentakualt i kanë në të gjithë territorin. Kjo ngjarje ka prishur shumë ekuilibra.?-tha Artan Hoxha.

Lajmet e fundit nga