LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunimi barbar i biznesmenit/ Artan Hoxha tregon detajet shokuese

25 Tetor 2021, 11:25, Kronika CNA
Dhunimi barbar i biznesmenit/ Artan Hoxha tregon detajet shokuese

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë të tjera detaje në lidhje me dhunimin e biznesmenit Namik Çangu, i cili mbrëmjen e të shtunës ra pre e grabijes me armë dhe u torturua në banesën e tij në Nikël të Krujës.

Nga studio e AbcNews, Artan Hoxha tha se autorët e kanë ditur mirë me kë kishin të bëjnë, kush ishte Çangu dhe çfarë përfaqëson ai.

?E gjithë banesa me kamera sigurie. E kanë ditur edhe autorët. Kanë guxuar të përdorin uniformat e policisë dhe si kjo ka shumë ngjarje. Autorët e kanë ditur mirë me kë kishin të bëjnë, kush ishte Çangu, çfarë përfaqëson ai.

Çangu tha se nëse nuk e zgjidh policia do ta zgjidh unë. Të dhënat e familarëve përputhen. Sa është shuma e parave edhe ai vetë thotë se nuk e di me saktësi sa kishte. Nga e dinin që ai mbante shuma të mëdha parash?

Ata e dinin që kohët e fundit ai kishte bërë ndonjë aktivitet dhe në banesë ka para. Përse do ndodhte tani?

Grbitësit e kanë piketuar mirë, kanë patur info të saktë, e kanë studiuar, e njihnin sistemin e sigurisë, janë futur në zonë.  Hyrja në zonë, ku ai ka dhe të afërm të tjerë, duket një ngjarje më e guximshme se vetë grabitja. Sa persona kanë qenë e nxjerrin kamerat e sigurisë.

Çangu tha se ishin me dialekt nga zona e Kurbinit ose Kruja. Ai ka bërë përleshje ndaj e kanë goditur. Dukej sikur ishte bërë një kasaphane.?-tha Artan Hoxha./CNA.al

U dhunua barbarisht nga ?maskat?/ Përkeqësohet gjendja e biznesmenit Çangu

Lajmet e fundit nga