LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në Berat/ Makina me shpejtësi merr përpara 3 mjete të tjera, bëhen ‘copash’

25 Tetor 2021, 11:44, Kronika CNA
Aksident i rëndë në Berat/ Makina me shpejtësi merr

Një aksident i shumfishtë ka ndodhur në Berat, në aksin midis Urës së Varur dhe Urës së Goricës.

Mësohet se një automjet tip ?Fiat Stilo? që qarkullonte me shpejtësi, ka goditur disa makina të tjera që lëviznin në atë kohë në rrugë, duke u përplasur më  pas me trafikndarësen.

Në aksidentin e katërfishtë janë përfshirë katër automjete, dy prej të cilave ?Mercedes Benz?, njëra e tipit ?Ëolsvagen Golf? dhe një ?Fiat Stilo?.

Si pasojë e aksidentit, fatmirësisht nuk ka pasur viktima, por vetëm disa të lënduar lehtë, ndërkohë që të katër mjetet kanë pësuar dëme të mëdha materiale./CNA.al

Lajmet e fundit nga