LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Vlorë/ Zbulohet shkaku i ngjarjes së rëndë

25 Tetor 2021, 17:28, Kronika CNA
Vrasja në Vlorë/ Zbulohet shkaku i ngjarjes së rëndë

Një krim i rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme fshatin Mekat të Vlorës. Pas një konflikti nipi ka vrarë më armë gjahu xhaxhain e tij dhe më pas veten.

Mësohet se autori i krimit është shtetasi Genci Koreta, 39 vjeç, i cili ka vrarë xhaxhain e tij, shtetasin Jorgji Koreta, 64 vjeç, e më pas veten.

Raportohet se 64-vjeçari i ndjerë ka qenë një ish-oficer policie.

Sipas Syri.net, dyshohet se shkak është bërë konflikt për pronën që ka degraduar deri në përdorimin e armës së gjahut nga ana e 39-vjeçarit. Ka dyshime se i riu vuante nga depresioni megjithatë ky është një informacion që nuk është konfirmuar zyrtarisht./CNA.al

Lajmet e fundit nga