LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitja në Rinas/ GJKKO jep vendimin

25 Tetor 2021, 15:12, Kronika CNA
Grabitja në Rinas/ GJKKO jep vendimin

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 25 vite burg Aleks Pepën, i akuzuar për grup kriminal dhe vjedhje me dhunë.

Pepa është dënuar për grabitjen e 990 mijë euro, e kryer në 30 qershor 2016 brenda pistës së aeroportit ?Nënë Tereza?.

Autori u shpall në kërkim ndërkombëtar nga Interpol. Idendtifikimi i tij u bë nga analizat e ADN-së dhe qelizat telefonike.

Kujtojmë se gati 9 muaj pas ngjarjes, policia dhe prokuroria në shkurt të 2017 realizuan një kontroll të imtësishëm në banesën e prindërve të Aleks Pepa, ku gjetën 50 mijë euro brenda në frigorifer, sasi e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale

42 vjeçari akuzohet për armëmbajtje, grup kriminal dhe vjedhje me armë e dhunë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga