LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendoste baste me telefon/ Arrestohet një person në Gjirokastër

27 Tetor 2021, 07:06, Kronika CNA
Vendoste baste me telefon/ Arrestohet një person në Gjirokastër

Një 32 vjeçar është vënë në prangat e policisë në Gjirokastër me akuzën e ushtrimit të paligjshëm të lojërave të fatit.

Arrestimi u bë në lagjen ?18 Shtatori? gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin (bar-kafe) të marrë me qira, pasi është gjetur dhe sekuestruar një aparat celular, ?ku dyshohet se përmbante faqe online të basteve sportive dhe nëpërmjet këtij aparati ushtronte veprimtarinë e lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin? deklaron policia.

“Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të ushtrimit të paligjshëm të lojërave të fatit, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër, në bashkëpunim me Seksionin e Hetimit të Krimit Ekonomiko-Financiar, arrestuan në flagrancë shtetasin A. H., 32 vjeç, banues në Gjirokastër.

Shtetasi A. H. u arrestua pasi, në lagjen “18 Shtatori” gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin (bar-kafe) të marrë me qera nga ky shtetas, është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një aparat celular, ku dyshohet se përmbante faqe online të basteve sportive dhe nëpërmjet këtij aparati ushtronte veprimtarinë e lojrave të fatit në kundërshtim me ligjin.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprën penale ?Organizim i llotarive të palejuara”, thuhet ne njoftimin e policise./CNA.al

Lajmet e fundit nga