LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Biznesmeni u ekzekutua në sy të djalit/ Detaje të rëndë nga atentati në Fier

26 Tetor 2021, 11:46, Kronika CNA
Biznesmeni u ekzekutua në sy të djalit/ Detaje të rëndë

Djali i biznesmenit Demir Backa , ka qenë i pranishëm në kohën që është ekzekutuar babai i tij.

Ai ka mundur të shohë autorët nga afër dhe në bazë të dëshmisë së tij pritet të zbardhet edhe ngjarja.

Demir Backa u qëllua në mjetin e tij në parkingun e një qendre tregtare, në orën 20:40 min.

Sipas MCN, në çastet e para, para ekzekutimit, njëri prej autorëve, i pamaskuar, mësohet të ketë komunikuar me djalin e viktimës.

Autorët e vrasjes kanë ndaluar fare pranë viktimës duke qëlluar me breshëri automatiku nga të dy krahët, për të qenë të sigurt se objektivi ishte eliminuar.

Djali i viktimës, dëshmitar okular në vendngjarje, ka kërkuar nga autorët që ta vrisnin dhe atë, por njëri prej tyre i është përgjigjur se ishin aty vetëm për Demir Backën.

Vetëm pak orë pas ngjarjes, policia tha se personat e dyshuar për këtë eliminim fizik të një prej biznesmenëve më të njohur të Fierit, ishin vravës me pagesë.

Autorët janë disa dhe për njërin prej tyre po punohet me identikitin, falë dhe dëshmisë së djalit të viktimës./CNA.al

Lajmet e fundit nga