LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Droga do të shpërndahej në tre pika/ Zbulohet destinacioni i heroinës në Portin e Durrësit

26 Tetor 2021, 07:16, Kronika CNA
Droga do të shpërndahej në tre pika/ Zbulohet destinacioni i

Trafiku i drogës nga Porti i Durrësit nuk ka të ndaluar.

Një natë më parë janë sekuestruar mbi 45 kg heroinë në një kamion kromi, me destinacion Barin.

Në pranga kanë përfunduar shoferi dhe pronari i kamionit.

Raportohet se droga ka qenë e përgatitur për t?u dërguar në tre pika të ndryshme.

Pakot e heroinës për ta bërë më të lehtë ndarjen ishin me shenja. Autorët kishin përdorur një shirit i zi, një shirit të bardhë dhe një me mbishkrimin banane.

15 pako ishin mbishkrimin banane, 7 me kryq të bardhë dhe 21 me shirit të zi./CNA.al

45.5 kg heroinë në kamionin me krom/ Zbardhet dëshmia e dy të arrestuarve

Porti i Durrësit “mbytet” nga droga/ Sekuestrohen mbi 45 kg heroinë

Lajmet e fundit nga