LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

45.5 kg heroinë në kamionin me krom/ Zbardhet dëshmia e dy të arrestuarve

26 Tetor 2021, 07:05, Kronika CNA

45.5 kg heroinë janë sekuestruar mbrëmjen e së hënës në Portin e Durrësit, si dhe janë prangosur dy persona.

Ata janë Arian Çerma, pronari i kamionit të ngarkuar me krom, ku ishte fshehur sasia e drogës dhe shoferi i mjetit, Olgert Duda.

Të dy raportohet se kanë deklaruar në Polici, se nuk ishin në dijeni se fshihej lëndë narkotike në kamion.

Heroina kishte destinacion të parë Portin e Barit, për t?u dërguar më tej në pika të tjera, aty ku ishte planifikuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga