LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thyen masën e “arrestit” dhe shpërndan kokainë/ E pëson keq 59-vjeçari

26 Tetor 2021, 07:44, Kronika CNA
Thyen masën e “arrestit” dhe shpërndan kokainë/ E

Një 59-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Beratit, pasi akuzohet se kishte thyer masën e sigurisë “Arrest shtëpie” si dhe shpërndante lëndë narkotike kokainë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Berat, në vijim të goditjeve kundër aktivitetit kriminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas duke qënë me masë sigurie shpërndante lëndë narkotike, kanë organizuar punën, ku si rezultat u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: A.Z, 59 vjeç, banues në lagjen “Çlirim”, Berat.

Arrestimi i tij u bë pasi, duke qënë me masë sigurie “Arrest shtëpie”, u kap duke qarkulluar me mjet, ku gjatë kontrollit fizik dhe në automjet i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale doza me lëndë narkotike kokainë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga