LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasja e efektivit të policisë/ Jepet vendimi për dy shokët e Aldi Ramës

27 Tetor 2021, 07:27, Kronika CNA
Vrasja e efektivit të policisë/ Jepet vendimi për dy shokët

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi masën e sigurisë ?arrest me burg?, për Kristian Sheri dhe Armando Marku, dy të rinjtë që ndodheshin në makinë me Aldi Ramën në momentin kur ai qëlloi me armë zjarri nënkomisarin Saimir Hoxha.

Dy të rinjtë akuzohen për moskallëzim krimi pasi të martën e 28 shtatorit, kur ndodhi edhe ngjarja e rëndë ata ndodheshin në makinë me autorin e krimit Aldi Rama.

?Nuk jam për t?u kontrolluar? u bë me dije se i ka thënë ai nënkomisarit Saimir Hoxha dhe e qëlloi menjëherë pa paralajmërim, ndërsa ky i fundit gjeti vdekjen pak çaste më vonë.

Pasi qëlloi me dy plumba efektivin, 21-vjeçari u arratis me automjet. I riu u gjet pas disa orësh, i plagosur në gjendje të rëndë, ku dyshohet se qëlloi veten. Aldi Rama humbi jetën në spitalin e Traumës.

Lajmet e fundit nga