LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në Durrës/ Makina përplas çiklisten, policia jep detajet

29 Tetor 2021, 14:19, Kronika CNA

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit të policisë, 22 vjeçari me iniciale B.D i cili ka qenë duke drejtuar një mjet të tipit Smart ka përplasur shtetasen 33 vjeçare me iniciale K.B, e cila ka qenë duke qarkulluar me biçikletë.

Si pasojë e përplasjes, 33 vjeçarja është dërguar menjëherë në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe jashtë rrezikut për jetën.

?Durrës/Informacion paraprak

Me datë 29.10.2021, rreth orës 15:20, në lagjen Nr.13 Durrës, mjeti tip “Smart” me drejtues shtetasin B. D., 22 vjeç, ka aksidentuar  shtetasen K. B., 33 vjeçe, e cila ishte duke qarkulluar  me biçikletë.

Si pasojë e përplasjes shtetasja K. B, ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave te aksidentit?, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga