LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fshehu parcelën me kanabis dhe u pezullua nga detyra/ Gledis Nano e emëron shef komisariati

27 Tetor 2021, 12:54, Kronika CNA
Fshehu parcelën me kanabis dhe u pezullua nga detyra/ Gledis Nano e

Një vit më parë gjashtë oficerë policie në Vlorë u pezulluan nga detyra, ndërsa 16 të tjerë morën vërejtje.

Një ndër të pezulluarit ishte shefi i Komisariatit të Vlorës Edmond Pjetri, i cili sot është emëruar në të njëtën detyrë nga Gledis Nano,  në Komisariatin numër 2 në Tiranë.

Shkak për pezullimin e tij dhe të kolegëve të tij dyshohet të jetë bërë fakti se nuk kanë raportuar për parcelat ku kultivohej kanabisi, të cilat u zbuluan pas kontrolleve nga ajri me helikopter.

Gjatë kontrolleve u zbuluan 10 mijë rrënjë kanabis.

Urdhri për pezullimin e tyre u dha nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në atë kohë, Ardi Veliu. /CNA.al

Lajmet e fundit nga