LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentoi të vriste të shoqen/ Parandalohet tragjedia në familje në Vermosh

30 Tetor 2021, 08:56, Kronika CNA
Tentoi të vriste të shoqen/ Parandalohet tragjedia në familje

Policia ka vënë në pranga një 60-vjeçar në Vermosh,  i cili tentoi të godiste me gërshërë bashkëshorten dhe e kërcënonte se do ta vriste me armë zjarri.

Në kuadër të këtij operacioni, u sekuestrua një armë zjarri kallashnikov, 140 fishekë luftarak dhe një palë gërshërë.

Policia në njoftimin paraprak deklaron se pas marrjes së njoftimit se në fshatin Vermosh të Njësisë Administrative Kelmend, shtetasi P. B. kishte konflikt me bashkëshorten e tij shtetasen F. B., kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë vënë në pranga 60-vjeçarin.

Ky i fundit akuzohet për veprat penale ?Kanosja?, ?Dhuna në familje? dhe ?Armëmbajtja pa leje?./CNA.al

Lajmet e fundit nga