LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koka e një grupi trafikantësh në Itali/ Zbulohet e shkuara kriminale e 34 vjeçarit që i shpëtoi policisë në Krujë

30 Tetor 2021, 08:12, Kronika CNA

Sot është finalizuar operacioni Noja nga policia në Krujë. Gjatë operacionit janë sekuestruar 145 kilogramë lëndë narkotike .

Në  pranga ka përfunduar kryeplaku i fshatit H.M 66 vjeç dhe është shpallur në kërkim B.S 34 vjeç.

B.S është një emër jo i panjohur për drejtësinë. Ai është dënuar më parë për drogë në Itali, pasi furnizonte tregun me kokainë nga Holanda në Itali.

Ky shtetas është dënuar me 12 vjet e 9 muaj dhe i janë konfiskuar një pasuri me vlerë deri në 346 mijë euro. Sipas akuzës, ai ishte drejtuesi dhe organizatori i një grupi trafikantësh dhe tregtarësh të drogës në Itali./ CNA.al

Lajmet e fundit nga