LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqiptarët t’na bëhen krah”/ Paralajmërohen protesta pas helmimit nga uji në Krujë

30 Tetor 2021, 09:27, Kronika CNA
“Shqiptarët t’na bëhen krah”/ Paralajmërohen

Një poster i shpërndarë në rrjete sociale bën thirrje për pjesëmarrje në protestën e orës 14:00, që pritet të zhvillohet ditën e sotme  përballë Bashkisë së Krujës.

Kjo thirrje shkon për të gjithë qytetarët shqiptarë, pas ngjarjes së rëndë të helmimit të më shumë se 600 personave, si pasojë e ujit të pijshëm.

?Eja dhe ti në Krujë. Merr ujë me vete. Dita e shtunë në orën 14:00. Më shumë se kurrë kemi nevojë për të gjithë motrat dhe vëllezërit shqiptarë t?na bëhen krah?, shkruhet në posterin e shpërndarë./CNA.al

Lajmet e fundit nga