LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përgjaket sërish e diela/ ‘Benzi’ përplas të moshuarën në Tepelenë

31 Tetor 2021, 08:05, Kronika CNA
Përgjaket sërish e diela/ ‘Benzi’ përplas të

Një tjetër aksident është regjistruar mëngjesin e kësaj të diele. Pas atij në Milot-Mamurras, mësohet se në fshatin Dhëmblan, Tepelenë, një automjet ka goditur një 69 vjeçare që po ecte në rrugë.

E moshuara ndodhet në spital nën kujdesine mjekëve, ndërsa policia ka arrestuar në flagrancë, drejtuesin.

“Specialistët e Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin A. Ç., 51 vjeç, banues në fshatin Dhëmblan, Tepelenë, pasi duke drejtuar mjetin tip furgon “Benz” ka goditur shtetasen F. D., 69 vjeçe, banuese në fshatin Dhëmblan, e cila ndodhet në spitalin Rajonal Gjirokastër jashtë rrezikut për jetën.

Materialet në ngarkin të shtetasit A. Ç. i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga