LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Banda e tij bënte ‘namin’ me grabitje në vilat e të moshuarve/ Arrestohet 33-vjeçari shqiptar në Itali

30 Tetor 2021, 19:34, Kronika CNA
Banda e tij bënte ‘namin’ me grabitje në vilat e të

Një 33-vjeçar shqiptar, është vënë në prangat e policisë italine.

I riu dyshohet se ishte kreu i një bande grabitësish që operonte kryesisht në zonat e Firences, Pizës dhe Pistoias.

Gjykata ka vendosur të lë të burg të riun, ndërsa disa ditë më parë në pranga kanë rënë edhe disa shqiptarë të tjerë, të cilët dyshohen se i përkisnin të njëjtit grup.

Grupi në fjalë është i implikuar për të paktën 12 grabitje.

Shqiptarët hynin në vila përmes dritareve e më pas grabisnin bizhuteri ose para./CNA.al

Lajmet e fundit nga