LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vritet ish polici-biznesmen/ Atentatorët i lënë makinën e djegur policisë

1 Nëntor 2021, 07:50, Kronika CNA
Vritet ish polici-biznesmen/ Atentatorët i lënë makinën e

Të tjera detaje janë zbardhur nga krimi i rëndë që ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth vrasjes se ish policit, Xhelal Reçi.

Fillimisht u raportua se Reçi është ekzekutuar në afrësi të një banke në qytetin e Laçit, dhe tashmë raportet e gazetarëve flasin se në momentet e vrasjes ish polici gjendej tek bizneset e tij.

Xhelal Reçi rezulton të jetë pronar i një butiku dhe i një bar kafeje në Laç.

Një tjetër detaj që raportohet është se pas ngjarjes është gjetur një makinë tip Toyota e djegur, pranë lumit të Milotit, e cila dyshohet të jetë e autorëve.

?Rreth orës 07:23 ,në afersi të një banke, në qytet Laç, Kurbin. në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi Xh.R.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën, si dhe janë ngritur pika kontrolli, me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve?, thuhet në njoftimin zyrtar të Policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga