LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjykata “rrëzon” Sandër Lleshajn/ Artan Hoxha: CNA.al nuk ka shpifur

28 Tetor 2021, 13:29, Politikë CNA
Gjykata “rrëzon” Sandër Lleshajn/ Artan Hoxha: CNA.al nuk

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila rrëzoi padinë e ish-ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, ndaj CNA.al.

Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha shkruan se gjykata tregoi sot se CNA.al nuk shpifi në lidhje me blerjen dhe koston e një makine luksoze, nga Sandër Lleshaj, në kohën e pandemisë dhe pas tërmetit.

?Gjykata vendosi se CNA.al nuk ka shpifur per menyren e blerjes dhe koston e larte te BMW-se se famshme, të ish-ministrit të brendshem, Lleshaj.

Gjithsesi, BMW-ja vazhdon të jetë në detyre, tashme në sherbim të ministrit të ri të brendshem?

Po keto shpenzimet gjyqëesore mund t?i kishit përdorur më me nikoqirllek!!!!

Përshembull ato 3 milione lekët e shpenzimeve gjyqëesore qe do ti paguaje pala paditese, mund t?i kishit kaluar CNA.al, sepaku do kishte paguar rrogat mujore të stafit??-shkruan Artan Hoxha./CNA.al

CNA.al mposht ish-ministrin e Ramës/ “Kapteri” bie me gjykatë

Lajmet e fundit nga