LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I ngecur mes kafshëve të egra/ Njihuni me fotografin e guximshëm

19 Gusht 2021, 13:13, Kuriozitete CNA
I ngecur mes kafshëve të egra/ Njihuni me fotografin e guximshëm

Për shumicën e udhëtarëve, të qenit të bllokuar kilometra larg shtëpisë gjatë një pandemie globale është një makth, por jo për fotografin e kafshëve të egra.

Felix Rome , nga Salisbury, ka ngecur në Kampin e Guvernatorëve në Masai Mara në Kenia që nga marsi i këtij viti, pak para se vendi të shtohej në listën e kuqe të Mbretërisë së Bashkuar.

Ai nuk mund të përballojë të shkojë në shtëpi dhe të karantinohet dhe nuk mund të marrë një vaksinë, pasi Kenia ka mungesë. Megjithatë situata për të është një “ëndërr e bërë realitet”.

Ai po e kalon kohën e tij duke fotografuar kafshët e egra si: luanë, leopardë, hipopotamë, elefantë dhe krokodilë.

?Unë jam i vetmi fotograf që vozit duke bërë fotografi. Unë dal dhe jam i vetmi me krenarinë e luanëve? është shprehur ai për Mail Travel.

Për më tepër shihni fotografitë e realizuara nga fotografi, Felix Rome./ CNA.al

Lajmet e fundit nga