LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

12 sjelljet e vajzave që çmendin djemtë

2 Gusht 2021, 12:16, Kuriozitete CNA
12 sjelljet e vajzave që çmendin djemtë

Edhe pse disa djem së pari e vlerësojnë një vajzë nga pamja e saj, është sjellja e saj që luan një rol shumë më të madh në planin afatgjatë.

Bright Side bëri një përmbledhje të 12 zakoneve e vajzave, të cilat mund t’i çmendin djemtë.

Të rrëmbesh ushqimin nga pjata e tij

Dëshira për të provuar një nga patatet e skuqura të burrit tuaj mund ta mërzisë atë për disa arsye. Për fillestarët, ai mund të jetë një person posesiv. Ose ndoshta sasia më e vogël e ushqimit në pjatën e tij mund ta lërë të ndiejë uri. Nëse doni patate të skuqura, porositni ato vetë.

Pastrimi i hapësirës së tij

Çfarëdo që një grua mendon se është një rrëmujë është zakonisht një sistem artikujsh të vendosur me mendim që funksionon për burrin. Pastrimi i gjërave të burrit tuaj shpesh çon në zënka të panevojshme: pasi t’i keni lëvizur gjërat, ai ndoshta nuk do të jetë në gjendje të gjejë asgjë.

Të dalësh gjatë gjithë kohës

Përkundër faktit se disa burra i pëlqejnë gratë që dinë të festojnë, një dashuri e tepruar për alkoolin, turmat e festave dhe aventurat e natës mund të mos merret mirë nga një person me qëllime serioze për ju.

Thashetheme

Kërkesa e vazhdueshme për të bërë thashetheme se si duken të tjerët dhe çfarë po ndodh me jetën e tyre të dashurisë është thjesht e bezdisshme. Gjithashtu e bën njeriun tuaj të pyesë veten nëse po flisni për të pas shpinës së tij.

Veshja e papërshtatshme

Ne të gjithë duam të dukemi pa të metë, edhe gjatë një shëtitje të rastësishme në park. Por takat e larta të pakëndshme dhe veshjet e ngushta ka shumë të ngjarë të mos vlerësohen nëse burri juaj duhet t’ju mbajë dhe t’ju dëgjojë të ankoheni për këtë gjatë gjithë kohës.

Marrja e të gjithë hapësirës me sendet tuaja

Nëse zini të gjithë banjën me produkte të panumërta dhe përdorni të gjithë hapësirën e gardërobës për rrobat tuaja, partneri juaj me siguri do të jetë i pakënaqur. Ai madje mund të ndihet i ofenduar: ju nuk përdorni shumicën e gjërave tuaja gjithsesi, dhe ai tani duhet të merret me raftin e vogël që i keni lënë atij.

Më pak sugjerime

Dëshira për dhurata shpesh komunikohet në mënyrë të paqartë në formën e sugjerimeve, të cilat burrat zakonisht nuk i marrin. Nëse një burrë me të vërtetë donte t’ju bënte një dhuratë, por ju keni treguar se çfarë dëshironi, ai nuk do të ndihet sikur të ishte vendimi i tij. Përndryshe, ju thjesht do ta bëni atë të ndihet keq dhe fajtor pa asnjë arsye.

Duke qarë pa arsye

Lotët e grave janë në krye të listës së frikës së meshkujve. Ata zakonisht nuk dinë çfarë të bëjnë, veçanërisht nëse nuk ka ndonjë arsye të dukshme për të qarë. Nëse kjo sjellje bëhet sistematike, me kalimin e kohës do të shkaktojë acarim, jo ??simpati. Nëse përdorni lot për t’u përpjekur për të fituar një argument, kjo vetëm do të minojë besimin e tij dhe do t’ju lërë të dy të hidhëruar.

Orë të tëra për tu bërë gati

Nëse ju duhet një kohë e gjatë për t’u bërë gati dhe për të thyer premtimet sepse po rregulloni flokët, burrat do të fillojnë të vënë në dyshim saktësinë dhe përgjegjësinë tuaj. Ai ndoshta nuk do ta vërejë modelin tuaj të ri të flokëve nëse do të duhej të të priste me orë të tëra.

Bërja e pyetjeve të shumta

Është gjithmonë e ndërlikuar kur një grua pyet nëse duket bukur, e shëndoshë apo më e madhe në moshë. Ata zakonisht i vënë burrat në një qoshe: pyetje të tilla zakonisht kanë vetëm një përgjigje të saktë.

Angazhimi i të tjerëve në argumentet tuaja

Kur përpiqeni të zgjidhni një argument duke përdorur mendimet e miqve ose prindërve tuaj, gratë zakonisht humbin autoritetin e tyre dhe i lënë burrat të ndihen të zhgënjyer: problemet tuaja personale duhet të qëndrojnë mes jush.

Higjena personale dhe të brendshmet e ngushta

Mos harroni për higjienën personale dhe përpiquni të dukeni gjithmonë më mirë. Për shembull, të brendshmet jashtëzakonisht të ngushta jo vetëm që do t?ju ??bëjnë të ndiheni në siklet por gjithashtu do të prishin të gjithë pamjen tuaj. Nëse keni nevojë për disa sekonda për të rregulluar rrobat tuaja ose për tu freskuar, justifikohuni. Mos e bëni në publik. Qëndroni bukur në mënyrë misterioze./ CNA.al

Lajmet e fundit nga