LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi për gjyqin me Bechettin/Shkëlzen Berisha: 140 milionë euro për mjekrën e Ramës

24 Mars 2020, 15:48, Politikë CNA
Vendimi për gjyqin me Bechettin/Shkëlzen Berisha: 140 milionë

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, ka reaguar lidhur mer vendimin përfundimtar të Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit, e cila detyron shtetin shqiptar t’i paguajë 140 milion euro biznesmenit italian Francesko Bechettit, për mbylljen e Agon Channel.

Berisha thotë se tani kur të gjitha paratë duhet të investohen për të fituar luftën me koronavirusin, shqiptarët duhet të paguajnë 140 milionë euro për mjekrën e Ramës.

“Në kulmin e krizës kur çdo qindarkë duhet të shkojë për të luftuar epideminë dhe mbështetur ekonominë, ?Lagjia mëe e varfëer? e Europëes, duhet t?i paguajë 140 milionë euro pronarit të Agon Channel për tekat e Ramës dhe ?dildos? së tij në krye të bashkisë.

Ky është një rast manuali për shpërdorim detyre dhe abuzim me pushtetin me pasoja të rënda financiare. Për t?i mbyllur gojeën medias që fliste kundër Ramës, sot shqiptarët duhet t’i paguajnë pronarit të saj 140.000.000 euro. Jam i bindur që as Prokuroria as SPAK-u nuk do të ndihen, sepse janë shumë të zënë për të dërguar në qeli ata që varin veten për 1200 lekë”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga