LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi për negociatat/ Presidentja e KE-së përgëzon kryeministrin Rama

24 Mars 2020, 15:26, Politikë CNA
Vendimi për negociatat/ Presidentja e KE-së përgëzon

Presidentja e KE-së Ursula von der Leyen ka reaguar pas vendimit të ministrave të Bashkimit Evropian për t?i hapur rrugën çeljes së negociatave Shqipërisë.

Duke e cilësuar si një lajm të shkëlqyer, ajo shprehet se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE.

“Lajm i shkëlqyeshëm për Ballkanin Perëndimor dhe BE. Unë jam e kënaqur që shtetet anëtare dhanë dritën jeshile për të filluar bisedimet e pranimit për Shqipërinë dhe Maqedonia e Veriut. Shpresoj që udhëheqësit e BE të miratojnë këtë javë. E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE. Urime Edi Rama dhe Oliver Spasovski” shkruan Presidentja e KE-së.

Lajmet e fundit nga