LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fevziu e pyet troç Bashën/ "A je i sigurt që nuk po bën propagandë?"

23 Mars 2020, 21:52, Politikë CNA

Gazetari Blendi Fevziu i ka bërë mbrëmjen e sotme një pyetje të drejtpërdrejtë kryetarit të opozitës Lulzim Basha të cilit e kishte në një lidhje live në emisionin e tij.

“A jeni i sigurt që jeni i sinqertë për këto që po thoni dhe nuk po bëni propagandë në një moment të vështirë?”, ishte pyetja e Fevziut, ndërsa Basha e mohoi një gjë të tillë.

“Gjëja që dua t’ju siguroj është se që prej një muaji kur kemi bërë thirrje të merren masa, që të punohet në të gjitha frontet dhe në frontin e  kufizimeve. Madje i mbështes ato 100% dhe mendoj se shumë shpejt do vijë koha që të shtrëngohen edhe më tepër, të bëhen më të rrepta, për t’i kërkuar sakrifica qytetarëve. Këto sakrifica mund të bëhen atëherë kur ne po kështu bëjmë gjithçka për t’i mbështetur në veçanti njerëzit në nevojë. Jam i kënaqur se një pjesë e propozimeve janë adaptuar, ndonëse me vonëse por më mirë vonë sesa kurrë, çka tregon propozimet ishin realiste, aspak propagandë apo politikë dhe dua të siguroj çdo shqiptar që do avazhdojmë ti bëjmë këto propozime me të njëjtën mënyrë dhe përgjegjëshmëri sikur të ishim ne në qeverisje”, tha lideri i PD-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga