LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Burokracia ka bllokuar mekanizmin e shtetit”/ Ndoka qeveritarëve: Mbylluni në zyra jo në shtëpi

23 Mars 2020, 15:49, Politikë CNA

Kreu i PDK, Nard Ndoka thotë se burokracia ka bllokuar mekanizmin e shtetit.

Sipas Ndokës, parlamenti i mbyllur, qeveria në ?arrest shtëpie?, institucionet në karantinë nuk është as zgjidhje as siguri për vendin.

Ndoka i bën thirrje qeveritarëve të mbyllen në zyrë dhe jo në shtëpi.

?Në mëshirë të fatit! Burokracia ka bllokuar mekanizmin e shtetit!
Parlamenti i mbyllur, qeveria në ?arrest shtëpie?, institucionet në karantinë. Kjo nuk është zgjidhje, as siguri për qytetarët dhe vendin. Mbylluni në zyra, jo në shtëpi! Pushteti është edhe përgjegjësi edhe sakrificë sublime:, shkruan Ndoka në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga