LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama publikon pamje nga aksioni i policisë/ "Jemi më mirë me respektimin e rregullave"

23 Mars 2020, 15:21, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga aksioni i policisë për të siguruar zbatimin e rregullave.

Rama deklaron se blutë kanë kryer një sërë arrestimesh, por thekson se çdo javë e më tepër qytetarët janë më bashkëpunues.

“Sot shumë më mirë se javën e shkuar në respektimin e rregullave në bërje pazari e në lëvizjen në rrugë. Policia e Shtetit ka kryer një sërë arrestimesh të të pabindurve dhe bashkëpunimi polici-ushtri në kontrollin e rrugëve ka qenë pozitiv. Nesër më mirë akoma, padiskutim!”, shkruan kreu i qeverisë në rrjetet sociale krahas videos./ CNA.al

Lajmet e fundit nga