LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetarja nuk ia përton Ramës/ "Po ja kalon edhe Zotit, vetëm kryeministri i di të gjitha?"

23 Mars 2020, 21:12, Politikë CNA

Gazetarja Anila Hoxha ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për daljet publike gjatë këtyre ditëve të kësaj situate jo normale.

Hoxha thotë se Rama po bën rolin e çdo profesioni në vendin tonë dhe ngre pyetjet a ka njeri tjetër veç tij që mendon për këtë vend dhe a ka njeri tjetër që do ngrihet të flasë për gjendjen aktuale.

“Rama doktor. Rama polic. Rama kryepolic. Rama ministër Shëndetësie. Rama ministër Rendi. Rama ministër i Mbrojtjes. Rama parashikues fati. Rama psikolog. Rama mësuesi i larjes se duarve. Rama kryetar bashkie. Rama qytetar. Rama kryeqytetar. Rama fshatar. Rama fermer. Rama gazetar. Rama sociolog. Rama epidemolog. Rama shitës. Rama furrëtar. Rama testolog. Ore çfarë bëhet kështu në këtë vend? Ky po ja kalon dhe Zotit. Vetëm kryeministri i dika të gjitha? Vetëm Rama mendon për ne? A ka ndonjë tjetër që punon në këtë vend?

Ndonjë që t’na flasë për respiratorët. Maskat. Ndonjë që t’na flasë për shtretërit. Kapacitetet. Ndihmën ndaj të moshuarve. Konkretisht si asistohen nga shteti. Konkretisht ç’po bëhet me të pastrehët. Konkretisht me shtresat në nevojë. Po me faturat. Pasojat. Ekonominë”, shtron pyetjen gazetarja në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga