LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cili plan është më i mirë, i opozitës apo i qeverisë?/ Meta vihet në vështirësi

23 Mars 2020, 20:53, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta, është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ?Open? ku po flet për situatën e koronavirusit në Shqipëri.

Meta u vu në vështirësi teksa moderatoja e emisionit e pyeti se cili plan ekonomik ishte  më i mirë, ai i propozuar nga opozita apo i qeverisë për zgjidhjen e kësaj situate.

?Nuk është një pyetje për mua se unë nuk jam gjykatës, për mua është e rëndësishme që ka një ndjenjë angazhimi dhe nga opozita dhe ka kërkuar masa. Por dhe qeveria disa nga propozimet e opozitës i ka marrë në konsideratë. Unë shikoj një interes të përbashkët për të mbrojtur të gjithë qytetarët.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga