LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Negociatat për Shqipërinë/ Kryemadhi: Lajm shprese, të vazhdojë puna

24 Mars 2020, 15:25, Politikë CNA
Negociatat për Shqipërinë/ Kryemadhi: Lajm shprese, të

Ditën e sotme Këshilli Europian vendosi të rekomandojë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Për këtë ka reaguar edhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila në një postim në rrjetet sociale thotë se ky është një lajm shprese për shqiptarët.

“Çelja e negociatave në parim është një lajm shprese për Shqipërinë dhe shqiptarët. Tashmë puna duhet të vazhdojë me plotësimin e kushteve, paralelisht me punën për të mbrojtur shëndetin dhe jetën e qytetarëve tanë në këto kohë të vështira”, shkruan Kryemadhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga