LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ironia e Patozit/ "Ditë me fat në kohë qameti, u hapën njëkohësisht dyert për të burgosurit dhe negociatat

24 Mars 2020, 15:12, Politikë CNA
Ironia e Patozit/ "Ditë me fat në kohë qameti, u hapën

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka ironizuar vendimin e Ministrisë së Drejtësisë, e cila liroi disa të burgosur për shkak të pandemisë së koronavirusit, që ka prekur vendin tonë.

Patozi me tone ironike thotë se dita e sotme është me fat, pasi në të njëjtën ditë që Këshilli Europian vendosi të hapë negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, u liruan edhe të burgosurit.

“Ditë me fat

Sot paska qenë një ditë me fat në këtë kohë qameti. Sepse u hapën dyert njëkohësisht, si për negociatat, ashtu edhe për të burgosurit…”, shkruan koordinatori i BD-së në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga