LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po-ja e shumëpritur”/ Andi Përmeti: Moment historik për Shqipërinë

24 Mars 2020, 15:49, Politikë CNA
“Po-ja e shumëpritur”/ Andi Përmeti: Moment historik

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti e ka konsideruar si një moment historik vendimin e ministrave të Bashkimit Europian për ti dhënë ?Ok? çeljes së bisedimeve për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në reagimin e tij në rrjetet sociale, Përmeti shkruan se e ardhmja e shqiptarëve do të jetë padiskutim më e mirë se këto ditë të vështira që po kalon vendi.

?Me ne fund nje lajm i mire ne keto dite te veshtira.

Po-ja e shumepritur prej vitesh me ne fund erdhi. Sot, Keshilli i Ministrave te BE vendosi pro celjes se negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut.
Nje falenderim per te gjitha vendet europiane qe ne kete moment te veshtire na zgjaten doren duke na treguar te ardhmen tone europiane.
Nje moment historik i cili duhet te na gezoje sado pak ne keto dite te zymta. Rruga do jete e gjate dhe e mundimshme por e ardhmja e shqiptareve do jete padiskutim me e mire. Faleminderit BE!?

 

 

Lajmet e fundit nga