LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lufta kundër koronavirusit/ BE i akordon Shqipërisë 50 milionë euro

24 Mars 2020, 17:56, Politikë CNA
Lufta kundër koronavirusit/ BE i akordon Shqipërisë 50

“Bashkimi Europian i akordon Shqipërisë 50 milionë euro për luftën kundër COVID-19”.

Kështu deklaron kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale të publikuar pak minuta më parë. “Zoti i shqiptarëve është i madh”, shkruan kreu i qeverisë.

BE ka vënë në dispozicion shuma të mëdha parash për disa shtete në kuadër të betejës me koronavirusin, mes të cilave tashmë renditet edhe Shqipëria.

Kujtojmë se koronavirusi ka gjunjëzuar të gjithë botën dhe i ka marrë jetën mijëra qytetarëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga