LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PDIU thirrje Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ Të bëhen testime masive në popullatë për Covid-19

24 Mars 2020, 17:28, Politikë CNA
PDIU thirrje Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ Të

Partia Drejtësi, Integim dhe Unitet, i ka bërë thirrje Këshillit të Sigurisë Kombëtare që të marrë vendim në lidhje me testimin masiv të popullsisë për COVID-19.

Përmes një reagimi zyrtar, PDIU thekson se siguria sot kërkon që bashkkombasit të testohen masivisht, pasi vetëm kështu do e ndriçojmë rrugën e fitores së kësaj sfide.

 ?Përshëndesim nismën për thirrjen e këshillit të sigurisë. Kombi sot ka nevojë për siguri.

Siguria sot kërkon që bashkkombasit të testohen masivisht. Vetëm kështu do e ndriçojmë rrugën e fitores së kësaj sfide.

Urojm që këshilli i sigurisë të bindë qeverinë të testojë masivisht popullin që kërcënohet nga diçkca që askush se di, se ku është e sa prezent është.

Të gjithë në botë po tentojnë testimet masive. Ne nuk jemi përjashtim dhe as do vijojmë të ecim në rrugë të pashkelura, e më keq akoma me forcat tona.

Testim, testim, testim është thirrja jonë!?/CNA.al

Lajmet e fundit nga