LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Duhet lidhur dhe i duhet bërë electroshock”/ Paralajmëron ish-ministri: Rama do paditet për genocid

17 Mars 2020, 09:45, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Petrit Vasili është shprehur kundër vendimi të qeverisë për të ndaluar lëvizjen e njerëzve pas orës 18:00, si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit.

Në një postim në rrjetet sociale, nënkryetari i LSI-së, Vasili bën përgjegjës Ramën për situatën e krijuar nga koronavirusi. Ai thotë se kryeministri do kallëzohet për genocin e krime ndaj njerëzimit, pasi në këtë situatë nevojiten, tmpone, veshje special, dezifektantë, gjëra këto që ai nuk po i vë në dispozicion të shqiptarëve.

?Edi Rama perballu me pandemine dhe terhiqu nga vendimet e çmendura sa je ne kohe?!

Edi Rama nuk i sistemon dot nervat e shkaterruara me akt normativ per coronavirusin.

Duke marre makinen ne garazh atyre qe do dalin pas ores 18 do te thote qe ky kryeminister duhet lidhur dhe i duhet bere electroshock.

Nuk infektohen njerezit me orar. Duhet 24 ore kujdes.

Pas ores 18 nuk infekton me shume virusi dhe para ores 18 me pak or derezi!

Edi Rama:

Duhen tampone per diagnozen e coronavirusit,

Duhen veshje mbrojtese per mjeket e infermieret, qe po infektohen,

Duhen materiale dezinfektuese,

Duhet dezinfektim i rrugeve te qyteteve,

Jane keto na shpetojne nga coronavirusi dhe jo marrezite e tua me shtetrrethime pandemike e me sekuestrim makinash ne garazh.

Keto s?po jua jep njerezve dhe duke mos i bere do te kallzohesh per genocid dhe krim ndaj njerezimit dhe gjithe shqiptaret do te vijne ne gjyqin tend publik.

Do kallzohesh per rrezikimin e jetes se mijëra te moshuarve te bllokuar, te lene edhe pa mbeshtetjen e femijve te tyre qe nuk mund te levizin se ke shpallur ti shtetrrethim idiot.

Do te kallzohesh per te gjithe ata njerez me aftesi te kufizuar, qe jua veshtiresove e rrezikove jeten me rregulla te çmendura pa asnje lidhje dhe asistenca e tyre behet e pamundur.

Do kallzohesh se ke marre vendime antiligjore dhe psikopatike, vendime qe shkelin kushtetute e ligj.

Do kallzohesh nga mijra individe e bisnese qe i ke demtuar me vendime kafsherore antikushtetuese, pronen lirite e gjithshka dhe qe me te drejte do te kerkojne demshperblim deri ne nje.

Terhiqi mbrapsht vendimet e tua te çartura dhe mendjeshkulura.

Terhiqi shpejt sa ke edhe shume shume pak kohe.

Terhiqi dhe mos perdor pandemine per te imponuar enderrat e tua paranojake e te falimentuara diktatoriale

Coronavirusi nuk ta ndryshon dot fatin e paracaktuar dhe ikjen shume te dhimbshme pa kthim?.?-shkruan Vasili./ CNA.al

Lajmet e fundit nga