LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vetëm në Shqipëri kam parë mjekë të sëmuren”/ Kryemadhi përplaset me Piperon

16 Mars 2020, 22:04, Politikë CNA

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, teksa kritikoi ashpër masat e ndërmarra nga qeveria lidhur me pandeminë e koronavirusit, ka hasur kundërshtinë e mjekut infeksionit Pëllumb Pipero nga studio e ?Open?.

Kryemadhi tha se nuk bie aspak dakort me masat e qeverisë. Kritikoi ndalimin e levizjes së këmbësoreve por edhe faktin që kemi 8 mjekë (personel shëndetësor) të infektuar.

?Vetëm në Shqipëri kam parë unë të sëmuren 8 mjekë dhe infermierë. Megjithatë jemi në dorë të Zotit?, tha ajo.

Ndërsa ndërhyri Dr.Pipero, duke theksuar se po flet si mjek, pa ngjyrime politike, se masat janë të domozdoshme në këtë rast./CNA.al

Lajmet e fundit nga