LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rrini të qetë dhe bëni durim”/ Rama: Nuk do të vijë fundi i muajit pa pagën e gjithkujt që qëndron në shtëpi

17 Mars 2020, 11:23, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama iu ka drejtuar një apel qytetarëve të rrinë të qetë, pasi sipas tij, për të gjithë ata që rrinë në shtëpi, nuk do të vijë fundi i muajit pa marrë pagën.

?Ju lutem të gjithë atyre që janë në shtëpi pas mbylljes së aktivitetit ekonomik, të rrinë të qetë dhe bëjnë durim, të enjten do të kemi gati planin e garancisë financiare për kompensimin e pagave të munguara të çdo biznesi!

Nuk do të vijë fundi i muajit pa pagën e gjithkujt ndër ju që qëndron në shtëpi si pasojë e mbylljes së biznesit ku punon!

Durim ju lutem dhe besim që po punojmë papushim për të mos lënë asnjë vetëm në përballimin e pasojës financiare të mosvajtjes në punë!?-shkruan Rama.

Lajmet e fundit nga