LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Koronavirusi jeton nga 3 orë deri në disa ditë"/ Pipero tregon pse duhen larë duart shpesh edhe në shtëpi

16 Mars 2020, 20:54, Politikë CNA

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka treguar sot se pse duhen larë duart shpesh edhe pse qytetarët ndodhen në shtëpi dhe nuk janë jashtë.

Pipero tha në emisionin “Open” se duart duhen larë shpesh sepse kanë kontakte me objekte ose gjëra të sjella nga jashtë.

“Duart duhen larë se keni kontakte me gjëra që vijnë nga jashtë. Unë këshilloj që ccdo person duhet të lajë duart sa herë që prek diccka, që prek ndonjë objekt”, u shpreh ai, ndërsa u pyet nëse virusi mund të jetojë në tokë dhe asfalt.

?Jeton nga 3 orë deri në disa ditë. Shpërndahet me spërkla”, deklaroi Pipero./ CNA.al

Lajmet e fundit nga