LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po mashtrohen shqiptarët”/ Berisha: Ekziston mundësia që rastet të jenë infektim brenda vendit

9 Mars 2020, 11:51, Politikë CNA
“Po mashtrohen shqiptarët”/ Berisha: Ekziston mundësia

Ish kryemistri Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastiliu po mashtrojnë shqiptarët, pasi në Firence nuk ka asnjë raste me coronavirus.

Sipas Berishës, ekziston çdo mundësi që rastet të jenë infektim brenda vendit.

?Dënoj me ashpërsinë më të madhe qendrimin kriminal dhe të papërgjegjshëm të Edvin Çekapit dhe Ndrikull Hajnisë ndaj kësaj epidemie me vdekeshmëri të lartë.
Këta të papergjegjshëm vetëm sot ndërprenë fluturimet me Italinë e Veriut ndërkohë që vetë Italia ka izoluar me ushtri ato zona dhjetëra ditë më parë?, shkruan Berisha.

Sipas tij, Shqipëria sot është i vetmi vend në botë me një qendër të vetme për analizën e Koronavirusit.

?Përveç këtyre për analizat për coronavirus nuk ka patur dopio kontroll ç?ka e bën shumë të dyshimtë vërtetësine e tyre.
Se fundi, asnjë përgatitje serioze nuk është bërë për përballimin me sukses të epidemsë. Mungojnë për publikun maskat, dizinfektante etj etj. Ju bej thirrje qytetarëve, pa rënë aspak në panik të respektojnë rregullat tashmë të publikuara në media për mbrojtje vetiake nga infeksioni?, shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga