LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha takime me qytetarët/ Socialisti premton se do votojë për PD-në

8 Mars 2020, 17:15, Politikë CNA
Basha takime me qytetarët/ Socialisti premton se do votojë për

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka zhvilluar sërish takime të tjera në tre familje shqiptare, banore të një pallati.

Njëri prej qytetarëve deklaron hapur se është socialist, por premton se këtë radhë do të votojë për Partinë Demokratike, pasi ka humbur besimin te kryeministri, Edi Rama.

Basha ka publikuar pamje nga takimet dhe jep fjalën se do të garantojë kushte më të mira ekonomike dhe do t’i japë fund largimit masiv nga vendi.

?Për vizitë në familjet e Nikos, të Gëzimit dhe të Ilirit, te cilët jetojnë në të njëjtin pallat dhe ndajnë të njëjtat halle: ekonomi e dobët, papunësi e lartë dhe emigrim masiv. Me problemet e tyre përballet sot pjesa më e madhe e familjeve shqiptare. Pasi dëgjova me vëmendje shqetësimet e tyre, i sigurova ata se ne i kemi të gjitha mundësitë për një jetë më të mirë këtu në Shqipëri! Për këtë na duhet një ndryshim i madh në qeverisje, në botëkuptim dhe në prioritete për ta vënë në jetë këtë potencial të jashtëzakonshëm që do të garantojë kushte më të mira ekonomike për  familjet shqiptare dhe do t’i japë fund largimit masiv nga vendi?, shkruan lideri i demokratëve në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga