LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

8 marsi e gjen Metën në Kosovë/ Presidenti i dhuron lule Atifete Jahjagës

8 Mars 2020, 17:32, Politikë CNA
8 marsi e gjen Metën në Kosovë/ Presidenti i dhuron lule Atifete

Presidenti Ilir Meta ka takuar ditën e sotme ish presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Meta ka publikuar pamje nga takimi, ku shihet se i ka dhuruar Jahjagës një buqetë me lule, me rastin e 8 marsit, festës ndëtkombëtare të grave.

Në një postim në rrjetet sociale, Kreu i Shtetit thotë se mbështet plotësisht kauzën fisnike të ?Fondacionit Jahjaga?.

?Kënaqësi të takoja sot Presidenten Atifete Jahjaga dhe t?i dhuroja një buqetë më lule me rastin e 8 Marsit, duke uruar me këtë rast edhe të gjitha nënat, gratë dhe motrat e Kosovës.

Mbështetje të plotë dhe solidaritet me kauzën fisnike të ?Fondacionit Jahjaga?, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga